Jak to probíhá?

Není od věci popsat jasný a stručný přehled toho, jak postupovat, abychom se domluvili na řešení vaší situace. Takže tady je podrobný návod:

Kontakt
Kontaktujete mě nezávazně se svou věcí.
Odpověď
V případě vyplnění kontaktního formuláře vám na email odpovím zpravidla do jednoho až tří pracovních dnů, nejdéle běžně do týdne - v opačném případě neváhejte poslat svůj požadavek znovu - technika občas má tendenci selhávat.
Domluva
Spojíme se a domluvíme si první sezení - zpravidla pracuji online, ať už prostřednictvím sítí jako WhatsApp apod. nebo na platformě Google Meets atd. Vždy se dá dohodnout individuálně a v případě velkého zájmu je možné dohodnout i osobní setkání v Hradci Králové.
Platba
Zaplatíte minimálně první sezení, případně pokud máte zájem a je to pro vás pohodlnější, je možné zaplatit více sezení zálohou předem, ze které pak budu čerpat. Vše záleží na dohodě. V případě, že nebudete pokračovat, nevyčerpanou zálohu přirozeně vracím. Na platbu je možno vystavit fakturu.
Setkání
Osobně se setkáme na prvním sezení a domluvíme si rámec spolupráce. Vyjasníme si, za jakých podmínek budeme pracovat, jestli se jedná o terapii, selfmanagement nebo další varianty a rovnou začneme pracovat na tom, s čím přicházíte.
Spolupráce
Většina věcí si vyžaduje víc jak jedno sezení - dokonce i v případě aktuálního krátkodobého poradenství. Proto si na první schůzce domluvíme případná další sezení nebo pravidelnost setkávání. Potom bude naše spolupráce probíhat podle této domluvy. Samozřejmě v případě nemoci nebo neočekávaných událostí se dá domluvit. Obecné pravidlo, které u mě platí, je, že při řádné omluvě alespoň 24 hodin předem sezení bez jakýchkoliv poplatků většinou přesunu nebo alespoň zruším. Při kratším termínu bohužel sezení možno zrušit je, ale vzhledem ke krátkému času jej i tak musím naúčtovat.
Závěr
V okamžiku, kdy dojdeme ať už k vyřešení toho, s čím jste přišli, nebo co se vynořilo v průběhu jednotlivých setkání, spolupráce se ukončuje. Většinou to přirozeně vyplyne z průběhu sezení a je to očekávané. Samozřejmě z obou dvou stran je možno ji ukončit i předčasně v případě, že to komukoliv nebude vyhovovat. Obecně platí, že poradenská setkání jsou většinou v řádu jednotek, psychoterapie bývá delší a spolupráce může trvat i několik let. U otázek selfmanagementu záleží na tom, jestli chcete řešit nějaké konkrétní problémy nebo se posunout v tom, co děláte.
Jak jsem psal, celá spolupráce probíhá na základě individuální dohody a plánu. Vždy je možné jednat v okamžiku, kdy komunikujete a jste otevření. Jednotlivá sezení jdou přesouvat nebo rušit, pokud se vše nedělá na poslední chvíli. U terapeutické, poradenské a podobné práce je vždy důležitá vzájemná důvěra a domluva. Pokud i v průběhu spolupráce zjistíte, že něco nefunguje podle vašich představ, je vždy lepší o tom mluvit napřímo - je tak daleko vyšší šance, že se vše vyřeší zdárně a včas. Veškeré informace poskytnuté v rámci sezení jsou samozřejmě naprosto diskrétní a čistě soukromé, jak je vyžadováno i profesní etikou. V rámci supervize je možné, že se některá kazuistika objeví opět v uzavřeném prostředí mezi mou osobou a supervizorem, ale i tam jde vždy o anonymní sdílení případu, nikoliv o předávání vašich informací třetí osobě. V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností mě neváhejte kontaktovat.